Cheap Synthroid

Synthroid is especially important during competitions and for rapid muscle growth. No prescription needed when you buy Synthroid online here. This drug provides faster conversion of proteins, carbohydrates and fats for burning more calories per day.

Cheap Abilify

Abilify is used to treat the symptoms of psychotic conditions such as schizophrenia and bipolar I disorder (manic depression). Buy abilify online 10mg. Free samples abilify and fast & free delivery.

Sponsored:

The best online shops in Italy:

Concello do Barco : Goza da proxección de curtas de autores galegos con "A tarde máis curta"

Goza da proxección de curtas de autores galegos con "A tarde máis curta"

10.07.09 11:53

Se queres coñecer o que se está a facer en galicia no mundo das curtas non debes deixar pasar a ocasión de acudir ás proxeccións, que son totalmente gratuitas.

Os xoves 16, 23 e 30 de xullo ás 20:30h no telecentro do Barco (2º andar do edificio multiusos do Concello), poderás gozar dos mellores traballos das anteriores edicións do "concurso de curtametraxes na rede", que xa vai pola 4ª edición.

Na primeira xornada (16 de Xullo) se proxectarán as curtas gañadoras da primeira edición de curtas na rede. Na segunda xornada (23 de Xullo) as gañadoras do segundo certame e na terceira xornada (30 de Xullo) as gañadoras da terceira edición.

Se queres participar na próxima edición "IV concurso de curtametraxes na rede 2009" podes inscribirte neste enlace :

http://www.curtasnarede.es

A inscripción é ata o 10 de Septembro. Anímate, hai 26 categorías premiadas e preto de 33.000 euros en premios. Se non tés cámara, no telecentro do Concello (2º andar do edificio multiusos) deixarante unha.

 

Traballos e autores de cada xornada de proxección:

Curtametraxes gañadoras da I edición de Curtas na Rede (16 de Xullo)

 

1.O Conxuro, de Pablo Millán (Premio á creatividade e

orixinalidade).

2.Lembranzas dixitais, de Marcos Atán (Premio xuventude, categoría

de 15 a 22 anos).

3.Currículum vital, de Fernando Pazos Couso (Premio xuventude,

categoría de 23 a 50 anos).

4.E sacaranche os ollos, de Irene Crespo (Premio xuventude,

categoría + de 50 anos).

5.Bubble boy, de Sara Prieto Barrio (Premio comunicación,

categoría de 15 a 22 anos).

6.Iougures comunicantes, de Olaia Sendón (Premio comunicación ex -

aqueo, categoría de 23 a 50 anos).

7.De palabras e xestos, de Pablo Penedo (Premio comunicación ex -

aqueo, categoría de 23 a 50 anos).

8.O legado de Alfonso X, de Pablo Penedo (Premio Lengua ex –

aqueo, categoría de 23 a 50 anos).

9.De aldeanos (de aldeáns), de Edu. P. Lavandeira (Premio Lengua

ex – aqueo, categoría de 23 a 50 anos).

10.¿Lémbraste cando…?, de Miguel Puig (Premio do público).

 

Curtametraxes gañadoras da II edición de Curtas na Rede (23 de Xullo)

 

11.Superhéroe, de Emiliano Julián Cossini (Premio xuventude,

categoría de 15 a 22 anos).

12.Fuuuu, de Diego Valiño (Premio xuventude, ex - aqueo, categoría

de 23 a 50 anos).

13.Comentarios aparte, de Juan Pedro Pérez (Premio xuventude, ex -

aqueo, categoría de 23 a 50 anos).

14.Alí e alá, de Carlos Prado (Premio inmigración, ex - aqueo,

categoría de 23 a 50 anos).

15.Retornados, de Ángel Alonso  (Premio inmigración, ex - aqueo,

categoría de 23 a 50 anos).

16.Cafés de papel, de Manuel Buceta  (Premio inmigración, ex -

aqueo, categoría de 23 a 50 anos).

17.Apocalipse Nau, de Manuel Tarrío (Premio medio ambiente,

categoría de 15 a 22 anos).

18.Quen estea libre de culpa…, de Pablo Penedo (Premio medio

ambiente, ex – aqueo, categoría de 23 a 50 anos).

19.Novo clima galego, de Andrés Cameselle  (Premio medio ambiente,

ex – aqueo, categoría de 23 a 50 anos).

20.O crilo, de Martina Pérez (Premio visións nosas / visións

alleas, categoría de 15 a 22 anos).

21.En el armario, de Raúl García (Premio do público e Premio

visións nosas / visións alleas, ex – aqueo, categoría de 23 a 50 anos).

22.Bobi, de Manuel Romero (Premio visións nosas / visións alleas,

ex – aqueo, categoría de 23 a 50 anos).

 

Curtametraxes gañadoras da III edición de Curtas na Rede (30 de Xullo)

 

23.Querida Xulia, de Marisa Otero (Premio temática de inmigración,

categoría ficción).

24.Vellas, de Carlos Prado (Premio temática de sexualidade,

categoría ficción).

25.Sexo seguro, dos internos do C.Penitenciario de Monterroso

(Premio temática de sexualidade, categoría de ficción).

26.Müchausen, de Toño Chouza (Premio ex – aqueo da temática visións

nosas / visións alleas, da categoría de ficción).

27.Love over, de Diego Valiño (Premio ex – aqueo da temática

visións nosas / visións alleas, da categoría de ficción).

28.O camiño da loureira, de Pablo Chouza (Premio visións nosas /

visións alleas, da categoría documental).

29.Caligarismo, de Miriam e Sonia Albert Sobrino (1º premio da

categoría de animación).

30.1491, de Andrés Carrera Sanromán (2º premio da categoría de

animación).

31.A xogada perfecta, de Raúl García (3º premio da categoría de

animación).

32.Rutina, de Suda Sánchez (Mellor curtametraxe en castelán).

33.Z, de Xavier Marqués (Mellor curtametraxe en galego).

34.Federico Lasalle: un hombre de cine, de Pablo Penedo

(curtametraxe máis original).

35.Qué lle pasa a Pepé Pistola!, de Andrés Goteira (Premio do

público á mellor curtametraxe).

 

OBarcoDeValdeorras

Nueva Ventana Xunta de Galicia
  • Rus
  • Eng